TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

Yurt dışı başvuruları yaparken sunulması gereken en önemli belgelerden biri dil yeterliliğinizi gösterecek belgelerdir. Bu belgeyi edinebilmek için girebileceğiniz iki adet sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan biri  TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavıdır. İki sınav da kişinin dil becerilerini okuma dinleme yazma ve konuşma açısından değerlendirmektedir. TOEFL sınavı 120 puan üzerindendir. Her bir bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilir ve toplam puana ulaşmak için bütün bölümlerden alınan puanlar toplanır. Sınavlar arasında farklılıklar vardır. TOEFL sınavını ETS adlı bir sınav şirketi yapar ve Amerika tabanlıdır. TOEFL sınavının bütün bölümleri bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. TOEFL sınavının okuma ve dinleme bölümleri çoktan seçmelidir. Okullar, TOEFL sınavından 80-110 puanları arası puanlar ister.

TOEFL Puanlarınızı
Arttırmak İster Misiniz?

TOEFL Neden Gerekli?

İngilizce eğitim veren bütün üniversitelere başvuru yapılırken mutlaka TOEFL sınavına girilmelidir. İngilizce yeterlilik belgesi olarak sunulması zorunlu belgelerden biridir.

FAMAY Ne Sunuyor?

Hedefimiz öğrencilerimizi sınava en iyi şekilde hazırlayarak okulların talep ettiği puanların da üstünde sonuçlar alarak İngilizce seviyelerini en iyi şekilde belgeleyebilmektir. Biz bu yolda öğrencilerimizi sistematik bir çalışma düzeni içerisinde sınava hazırlıyoruz.

Öğrenci ile İzlediğimiz Yol

Öğrencilerimizin seviyesini belirlemek için öncelikli olarak bir deneme sınavı yapıyoruz. Deneme sınavının sonucuna yönelik ders programı oluşturuyoruz. Hangi becerinin daha fazla üzerinde durulması gerektiğine göre ekstra çalışmalar yaparak öğrencilerimizin becerilerini geliştiriyoruz. Bütün bölümleri tek tek ele aldıktan sonra belirlenen sınav tarihine kadar tam zamanlı denemeler yaparak öğrencilerimizi sınava hazır hale getiriyoruz.

Uzman Eğitimcilerimiz Tarafından

TOEFL ile İlgili İçeriklerimiz

Manchester Üniversitesi Rehberi (2023)

Avrupa ve dünya üniversiteleri düşünüldüğünde önemli bir yerde olan Manchester Üniversitesi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki öğrencilerin de merak ettiği okullar arasında yer alıyor.

TOEFL ve IELTS arasındaki Farklar

İngilizce sınavlara hazırlanmak isteyenlere yol gösterebilmesi adına, bu içeriğimizde TOEFL ve IELTS arasındaki farklar konusunda araştırma yapanların merak ettikleri detayları ele alıyoruz.