SAT (Scholastic Aptitude Test)

SAT Reasoning sınavı öğrencilerin İngilizce ve temel matematik seviyesini ölçmeyi hedefleyen bir sınavdır. Amerika’da ACT sınavı ile beraber üniversitelerin öğrenci kabulü için kullandığı 2 temel sınavdan biridir. Sınav sadece ABD değil, dünya çapında çok sayıda üniversiteye giriş için de kullanılabilmektedir. SAT Subject sınavı ise öğrencinin üniversitede tercih etmek istediği bölüme göre seçeceği Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi ekstra sınavlardır. Ülkemizdeki üniversite sınavının 2. bölümü gibi düşünebiliriz.

SAT Puanlarınızı
Arttırmak İster Misiniz?

SAT Neden Gerekli?

SAT sınavı üniversitelerin öğrencilerin matematik ve İngilizce yeterliliğini değerlendirdiği bir sınav olduğu için birçok ülkede üniversitelere başvurularda zorunlu tutulmaktadır. Ayrıca SAT Subject adı verilen sınav öğrencilerin daha ileri seviye Matematik, Fizik, Kimya vb. derslerdeki yeterliliklerini ölçer. Mühendislik gibi fen bilimleri ve matematik tabanlı bölümler bu sınavları özellikle istemektedir.

FAMAY Ne Sunuyor?

Bu sınavlara hazırlanırken doğru altyapıyı oluşturmak çok önemlidir. Bu yüzden öğrencilerimize bünyemizde sınavlara yönelik hazırladığımız ekstra materyaller ile destek veriyoruz. Eksikleri belirleyip ders programımızı bu eksikleri gidermek üzerine planlıyoruz. Hedefimiz öğrencilerimizi sınava en iyi şekilde hazırlayarak okulların talep ettiği puanların da üstünde sonuçlar almak.

Öğrenci ile İzlediğimiz Yol

Öğrencilerimizin seviyesini belirlemek için öncelikli olarak bir deneme sınavı yapıyoruz. Deneme sınavının sonucuna yönelik ders programı oluşturuyoruz. Hangi konunun daha fazla üzerinde durulması gerektiğine göre ekstra çalışmalar yaparak öğrencilerimizin becerilerini geliştiriyoruz. Bütün bölümleri tek tek ele aldıktan sonra belirlenen sınav tarihine kadar tam zamanlı denemeler yaparak öğrencilerimizi sınava hazır hale getiriyoruz.

Uzman Eğitimcilerimiz Tarafından

SAT ile İlgili İçeriklerimiz

Manchester Üniversitesi Rehberi (2023)

Avrupa ve dünya üniversiteleri düşünüldüğünde önemli bir yerde olan Manchester Üniversitesi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’deki öğrencilerin de merak ettiği okullar arasında yer alıyor.

TOEFL ve IELTS arasındaki Farklar

İngilizce sınavlara hazırlanmak isteyenlere yol gösterebilmesi adına, bu içeriğimizde TOEFL ve IELTS arasındaki farklar konusunda araştırma yapanların merak ettikleri detayları ele alıyoruz.