IELTS (International English Language Testing System)

Yurt dışı başvuruları yaparken sunulması gereken en önemli belgelerden biri dil yeterliliğinizi gösterecek belgelerdir. Bu belgeyi edinebilmek için girebileceğiniz iki adet sınav bulunmaktadır. Bu sınavlardan biri  IELTS (International English Language Testing System) sınavıdır Bu sınav 9.0 puan üzerindendir ve her bir bölüm 9.0 puan üzerinden hesaplanır fakat toplam puan bütün bölümlerden alınan puanların ortalaması sonucu verilir. IELTS sınavı kağıt üzerindedir ve speaking sınavı sınavdan önce veya sonra yüz yüze yapılır. IELTS sınavının da bilgisayar üzerinde yapılan türü vardır fakat speaking sınavı yine yüz yüze yapılır. IELTS İngiltere tabanlıdır. IELTS sınavında okuma ve dinleme bölümleri çeşitli soru türlerinden oluşmaktadır; eşleştirme, boşluk doldurma, çoktan seçmeli, cümle tamamlama gibi. Okullar IELTS 6.5-7.5 bandında sonuçlar ister.

IELTS Puanlarınızı
Arttırmak İster Misiniz?

IELTS Neden Gerekli?

İngilizce eğitim veren bütün üniversitelere başvuru yapan ve özellikle İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler mutlaka IELTS sınavına girmelidir. IELTS, İngilizce yeterlilik belgesi olarak sunulması zorunlu belgelerden biridir.

FAMAY Ne Sunuyor?

Hedefimiz öğrencilerimizi sınava en iyi şekilde hazırlayarak okulların talep ettiği puanların da üstünde sonuçlar alarak İngilizce seviyelerini en iyi şekilde belgeleyebilmektir. Biz bu yolda öğrencilerimizi sistematik bir çalışma düzeni içerisinde sınava hazırlıyoruz.

Öğrenci ile İzlediğimiz Yol

Öğrencilerimizin seviyesini belirlemek için öncelikli olarak bir deneme sınavı yapıyoruz. Deneme sınavının sonucuna yönelik ders programı oluşturuyoruz. Hangi becerinin daha fazla üzerinde durulması gerektiğine göre ekstra çalışmalar yaparak öğrencilerimizin becerilerini geliştiriyoruz. Bütün bölümleri tek tek ele aldıktan sonra belirlenen sınav tarihine kadar tam zamanlı denemeler yaparak öğrencilerimizi sınava hazır hale getiriyoruz.

Uzman Eğitimcilerimiz Tarafından

IELTS ile İlgili İçeriklerimiz

TOEFL ve IELTS arasındaki Farklar

İngilizce sınavlara hazırlanmak isteyenlere yol gösterebilmesi adına, bu içeriğimizde TOEFL ve IELTS arasındaki farklar konusunda araştırma yapanların merak ettikleri detayları ele alıyoruz.

Cambridge Üniversitesi Rehberi

Cambridge Üniversitesi, vadettiği prestijli gelecek ile çeşitli ülkelerden binlerce öğrencinin hedefi konumunda. İşte Cambridge Üniversitesi hakkında bilinmesi gerekenler ve adım adım Cambridge Üniversitesi yolculuğu..

IELTS Sınavı Rehberi 2023

Yurtdışında eğitim almak isteyenler kadar, kariyerini yurtdışında devam ettirmeyi düşünen profesyonellerin de karşısına bir gereklilik olarak çıkan IELTS sınavı, İngilizce yeterliliği ölçme konusunda dünyanın en güvenilir sınavlarından bir tanesi.