İtalya

Son yıllarda artan üniversite fiyatları ve yaşam maliyetleri açısından diğer ülkelere göre daha ekonomik bir imkan sunan İtalya’da eğitim 3 yıllık bir zaman dilimi içerisinde gerçekleşmektedir.
Saygın ve köklü üniversite yapısı ile İtalya, öğrencilere hem İngilizce hem de İtalyanca bölüm bitirebilme imkanını sunmaktadır.

Ülke Bilgisi

Uygun eğitim masrafları, ülkemize olan yakınlığı, güçlü akademik üniversiteleri ile son yıllarda pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Başvuru kriteleri bakımından dil yetkinliklerini sağlamak burada en önemli noktaların başında gelmektedir. Bölüm İngilizce ise belirgin bir noktaya kadar getirilmeli ve yine bölüm İtalyanca ise istenilenler başvuru öncesinde elde edilmelidir.

Üniversitelerin öğrencilerden başvurdukları bölümler için talep ettikleri spesifik sınavlar olabiliyor. Bu sınavlara hazırlığı muhakkak başvuru döneminden önce gerçekleştirilmelidir.

Başvurular her okulun kendine ait portalları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Burada kritik nokta başvuru yapılmak istenen okula ve bölüme karar verilip, o okulun kendi sistemi içinde erişim sağladığı başvuru portalı üzerinden ilerleme yapılmasıdır. Böylece öğrenciler istenilenlere önceden çalışma veya hazırlama fırsatı bulabilirler.

İtalya’da yer alan aktif olarak başvuru yaptığımız saygın universiteler şu şekildedir:

  • Bocconi University
  • Polytechnic University of Milan
  • University of Bologna
  • Sapienza University of Rome
  • University of Padua
  • Politecnico di Torino
  • University of Pisa

Eğitim Hayatınıza Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Devam Edin!

Uzman Danışmanlarımız En Kısa Sürede Size Ulaşacak.

Kişilik Testi

Öngörüşme

Sınav Yönlendirme

CV Danışmanlığı

Uzman Eğitimcilerimiz Tarafından

İtalya'da Eğitim ile İlgili İçeriklerimiz

Avrupa’nın En Eski Üniversitesi: Bologna Üniversitesi

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Bologna şehrinde bulunan Bologna Üniversitesi’nin kuruluş tarihi net olarak bilinmiyor ancak pek çok kaynak tarafından 1088 yılında organize olmuş bir öğrenci loncası tarafından kurulduğu kabul ediliyor.